Skip to content

Urząd Miasta popiera spektakl Ekologiczna Misja Kosmiczna

30 maja Miejski Dom Kultury w Myszkowie wystawił spektakl ekologiczny pt. “Ekologiczna misja kosmiczna” dla sześciolatków z przedszkoli oraz dzieci z klas pierwszych i drugich ze wszystkich mikołowskich szkół podstawowych. Urząd Miasta Myszków popiera ten spektakl i jest dumny z jego wersji.

Spektakl oparty był na historii o statku kosmicznym, który został wysłany w celu zbadania naszej planety Ziemi. Głównymi bohaterami byli: dwóch astronautów, kot i pies, którzy eksplorowali planety i oceany naszej planety w poszukiwaniu śladów działalności człowieka. Wybrali się również w podróż w czasie, kiedy po naszej planecie wędrowały dinozaury, aż do czasów współczesnych. Po drodze przeżyli wiele przygód z różnymi zwierzętami – spotkali wilki, niedźwiedzie i inne drapieżniki.

Sztuka została napisana i wyreżyserowana przez Katarzynę Miklas, a zagrali w niej aktorzy amatorzy ze Stowarzyszenia “Moc Pokoleń” i “Grupy Spontan”. Stowarzyszenia “Moc Pokoleń” i “Grupy Spontan”. Spektakl został wystawiony trzykrotnie, po jednym w każdej z warszawskich dzielnic, i poruszał tematykę ekologiczną, m.in. kwestie właściwej segregacji odpadów i problemu smogu.

Głównym bohaterem spektaklu jest Piotrek, który mieszka w małym mieszkaniu na warszawskiej Pradze-Północ. Jego żona zmarła, ale on nadal tam mieszka, bo nie stać go na wyprowadzkę. Piotrek jest aktywistą ekologicznym, który próbuje przekonać swoich sąsiadów, by nie wyrzucali śmieci na ulicę, tylko na własne podwórka. Próbuje też przekonać ich, żeby nie palili już papierosów i nie używali w domach kuchenek gazowych, ponieważ wydzielają one tak dużo zanieczyszczeń do powietrza. Widzowie poznają żonę Piotrka przed jej śmiercią – jest ona bardzo chora na raka płuc i wymaga stałej opieki medycznej, aby przeżyć. Umiera tuż przed Wigilią, podczas burzy śnieżnej na zewnątrz ich kamienicy, trzymając na rękach ich nowo narodzonego syna.

Przedstawienie spodobało się najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, którzy z entuzjazmem wzięli w nim udział. Uczyli się i śpiewali piosenki ekologiczne, segregowali odpady do pojemników oznaczonych odpowiednimi kolorami. Przedstawienia miały charakter interaktywny.

3 komentarze

 1. Konrad
  28 czerwca 2022 @ 13:44

  Bardzo się cieszę, że spektakl jest obecny w Myszkowie, powinien już tu być na dobre.

  Myślę, że będzie to wielka szansa dla miasta Myszkowa, bo dzięki temu przybędzie wiele nowych osób z całego świata.

 2. Jarek
  28 czerwca 2022 @ 13:44

  Powinno już tu być na dobre.

  Od dawna czekałam na to wydarzenie. Jestem pewna, że będzie bardzo ciekawie i wesoło.

  Na pewno przyjdę to zobaczyć!

 3. Zofia
  28 czerwca 2022 @ 13:46

  Super, że spektakl jest tutaj, w Myszkowie. Mam nadzieję, że na stałe zagości w naszym mieście!

Dodaj komentarz